Články

- Zamyšlení -

Přežije vegetarián, nebo mnich?
Projde rokem 2012 vegetarián nebo mnich?

Když občas narazím na diskuzi kolem vegetariánství, veganství, a pročítám příspěvky, tak mi bývá smutno. ( Samozřejmě má každý právo na vlastní názor, ale proč hned urážet všechny, kdo mají názor jiný? ) Ty věčné souboje, o tom, jestli je člověk masožravec, všežravec či býložravec... Jestli je náš chrup, žaludek, jsou naše střeva, či trávicí šťávy uzpůsobeny pro příjem masité potravy nebo ne. Jedno je jisté: Člověk není přežvýkavec, nemá 4 žaludky - knihu, čepec, bachor a slez.

Nedávno jsem dokonce narazil na argument, že Adam měl dva syny, Kaina a Ábela, jeden byl pěstitel, druhý chovatel. To je sice pravda, ale to bylo dle bible až po vyhnání z Ráje. Pokud bych měl argumentovat biblí, tak v Ráji byl člověk plodožravec, a byl nesmrtelný! Až po potopě světa, bůh Noemu řekl: (Cituji knihu Genesis 9: "Od této chvíle smíte jíst i maso, a nejen rostlinou stravu. Pouze maso, v kterém je krev nesmíte jíst; protože v krvi je život."). Ale zároveň zkrátil věk člověka na maximálně 120 let... I přikázání "Nezabiješ" omezil na "nezabíjejte se alespoň mezi sebou". Z čehož vyplývá, že Člověk byl stvořen jako plodožravec, a až později došlo k ústupkům.

Ale vraťme se "k jádru pudla".

Vegetarián, který nejí maso, z přesvědčení, aby neubližoval zvířatům a nepodporoval masný průmysl, může mít vážné zdravotní problémy, prodělávat jednu operaci žaludku nebo střev za druhou.... (znám živý příklad ze svého okolí)... ale ne proto, že je vegetarián, ale proto, že odsuzuje ty, kteří maso jedí. Nesuď, a nebudeš souzen, to je známá moudrost z Bible.
A na druhou stranu. Může mít člověk harmonizované čakry, tvrdit že miluje přírodu a zvířata, a mít tak propastný rozdíl ve vidění psa, kočky, vepře a kuřete? Jak lze mít pejska jako miláčka rodiny, a vepře vidět jen jako chodící kus masa? Zkusme si to - my evropané - představit naopak...

A podobně je na tom mnich, který odejde do kláštera, odpoutá se od běžného života, je přesvědčen o vlastní bezchybnosti, protože se třikrát denně pomodlí k bohu, poděkuje modlidbou před každým jídlem, ale nedokáže rozdávat Lásku, a odsuzuje ostatní, že nekonají jako on.

Projde rokem 2012 do vyšší dimenze jeden nebo druhý?
Dle mého názoru ani jeden. Každý uvízl ve slepé uličce toho, čemu věří. Mnich vidí jen náboženství, astronom hvězdy, archeolog pyramidy, UFOlog mimozemšťany atd.

Všichni máme pochopit celek.

Ona totiž čistota těla, a čistota duše, musí kráčet ruku v ruce. A těžko se někdo dočká duchovního růstu, když přijde v poledne z kostela, a u vepřového řízku pomlouvá sousedy. Jedno bez druhého nefunguje.

"Klepejte, a bude Vám otevřeno" "hledejte, a naleznete". Jen ten, kdo složí "maturitu" života, projde do vyšší dimenze, a maturovat budeme právě v roce 2012. Obstojíme?

Přeji Vám všem pěkný den.

Jokanaan

Vydáno:   28. 06. 2007

Přečetlo:  1900 čtenářůKomentáře k článku...
Předmět:
Datum:
Jméno:
¤ reakce
28. 04. 2008 17:31
Jaroslav
¤ Šílenost
17. 09. 2007 19:33
radevic dyn
¤ 2012?
29. 07. 2007 12:44
witch
¤ Souhlasím
28. 06. 2007 21:14
Liban