Články

- Knižní novinky -

Tarot světla a stínu (Chris Anne)

Tarot světla a stínu
Chris Anne

    Ponořit se hlouběji do svého života a najít hlubší souvislosti? Na to je tento tarot ideální. Ale vůbec nebude zahálet ani ve chvíli, kdy budete chtít jasnou, stručnou odpověď bez zbytečných vytáček a omáček. Na tohle je Tarot světla a stínu ideálním společníkem. Snad proto, že autorka je umělkyní, která dává ve své tvorbě životu švih, vystihla závan čerstvého vzduchu i v tarotu. A ten ho potom velmi rychle předá i nám. Tazatelům, čtenářům karet a lidem, kteří se chtějí pozastavit a na chvíli ponořit do sebe samých.

    A je skoro jedno, jestli to bude ponoření na tři vteřiny, nebo na dvě minuty, protože v obou případech si odnesete odpověď tak přímočarou, že budete spokojeni. Spokojeni s informací i nalezeným vnitřním pocitem, který bude v souladu. A to můžu s klidným svědomím říct - slibuji, že to tak bude.

Lehký, záhadný pohyb, který nese svěží pocit do duše

    Dlouho jsem totiž přemýšlela, co je na těchto kartách jiné, protože jsem si je okamžitě oblíbila, a vím, že jsou i v mém okolí oblíbené. Je to ten svěží vítr, je to zpracování starých archetypů do novodobých životních situací, ale je to pohyb. Záhadný, lehký pohyb, který z karet vyvěrá. Když se jen chvíli zastavíte, někdy si budete přát, aby se postavy a situace na kartách na dvě vteřiny začaly hýbat. Aby někdo otevřel oči, nebo je zavřel, aby zavoněl prach z cest, aby se duha rozběhla celým obrázkem a pocítili jste teplo lásky a sounáležitosti.

Jsou to karty barevné, nejen fakticky, ale i étericky…

A ano, už jsem přišla na to pravé slovo: jsou to karty, nad jejichž výkladem ucítíte, že se ŽIVOT HÝBE.

Nebo se hýbat bude vzhledem k tomu, co Vám ukazují.

Léčivé karty

    Autorka při práci chtěla tvořit léčivé karty, ačkoliv nakonec vznikl tarot, vznikly i karty léčivé. Optimistická a povznášející sada? Jednoznačně. Myslím, že co zamýšlela, se podařilo. Karty vysvětlují životní situace, emoce a vztahy a dávají je do souvislostí. A to je nejvíc léčivé.

Když bych měla shrnout, k čemu jsou karty jedinečné, tak jsou to právě k tématům:

- Kdy hledáte souvislosti

- Kdy hledáte směr v naprostém temnu

    Nevím proč, ale právě tato dvě témata byla odhalena jednoduše a ihned, a to i ve chvíli, kdy ostatní tarotové sady skrývaly a halily do tajemství.
O autorce:
    Chris - Anne je návrhářka, tvoří brandové strategie a je milovnice tarotu a magického myšlení. Práce na tomto velkolepém tarotovém projektu ji nesmírně naplňovala. To je ostatně cítit z každé kartičky.
Vydalo nakladatelstvíSynergie Publishing, 2021, , www.synergiepublishing.comVydáno:   06. 01. 2022

Přečetlo:  96 čtenářů
Zdroj:

Autor (vložil): Renata PetříčkováKomentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)