Články

- Vize budoucnosti -

Prosinec 2017 pro jednotlivá znamení
    S koncem roku budou mít k sobě lidé blíž. Budou si lépe uvědomovat cennost toho, co mají v druhých a dají jim to náležitě najevo. Rytíř pohárů, Eso pohárů a Devítka mincí je ideální kombinací na vánoční čas. Budeme lépe vidět své cesty, své šance, své sny a také realistické cesty za nimi. Všechno, co možná bylo v uplynulém roce nejasné, nyní dostane jasnější kontury, uleví se. Z prosince je cítit obrovská úleva a uvolnění i z vnější strany světa. Měli bychom si dávat pozor na pobídky od ostatních lidí nebo na situace, které něco osvětlují. Jako by nám šly na ruku… Mohou být rychlé, jen tak se mihnout kolem, a musíme je chytit do dlaní a nějak zpracovat. Ale všechno, co nás v prosinci potká, má téměř okamžité řešení, které bude zvenčí nabídnuto. A bude vnímáno jako souladné. Jednoduše řečeno - co chcete, toho můžete dosáhnout. Co je vaše, to k vám přijde… Co si přejete, může se splnit. Úplňkový čas může být hodně o tom, že uvidíme, co nás svazuje a budeme mít velkou chuť z toho odejít. Zatočit se vším špatným kolem nás, zlozvyky, závislosti… a celý čas do novoluní je příjemnou přípravou a posílením, zesílením našich duší i těl na to, abychom se ke konci roku postavili uplynulému období zpříma a s vydechnutím: Zvládli jsme to. Nakonec… jsme to fakt zvládli!

A nyní se podíváme, jaký bude prosinec pro jednotlivá znamení:
Berani (Páže pohárů, Královna mincí, Páže mečů, Rytíř mincí)
    Můžete si také oddechnout. Prosinec pro vás může být měsíc, ve kterém budete řešit ryze praktické události, záležitosti a všechno, co nějak souvisí s pocitem zázemí, stability, domova, toho, co má ve vašem životě růst. Můžete hned zkraje měsíce dostat nějakou nabídku nebo se něco ve vašem životě změní jakousi nenápadnou událostí, která se nakonec ukáže být zásadní, protože přesně zapadne tam, kam potřebujete. Přidá vám nejen pevnou půdu pod nohama, ale i odvahu k tomu se něčemu v průběhu měsíce postavit ještě lépe. Ještě lépe si zařídit kolem sebe záležitosti tak, aby vám vyhovovali a abyste se v nich cítili bezpečně. Dalo by se říci, že téma „bezpečí“ bude pro vás v prosinci nejdůležitější a nebudete se bát ho prosazovat. Mnoho věcí se může vyjasnit, něco se může ukončit, něco nového začít. Zejména tam, kde už delší dobu cítíte, že potřebujete změnu, že se to potřebujete naučit nově, začít dělat nově, tam dostanete šanci to ukázat. Zvenčí k vám půjdou právě takové nabídky a takové situace, ze kterých si můžete vybrat - chci se dát novou cestou, chci se to nově naučit? Nebo ne? Zamyslete se také nad tématem trpělivosti, protože abyste byli spokojeni, je třeba udělat něco, co vyžaduje delší čas, delší píli a pořádný kus trpělivosti, který se ale časem zúročí. Je možné, že právě v prosinci k vám budou chodit velmi často takové nabídky nebo myšlenky, které vás budou uvádět do pokušení si život zařídit jinak. Nově? Nebo už to znáte? A chcete se k tomu vrátit? V každém případě je to něco, co voní pohodlím a klidem. Nebojte se toho a notně na tom zapracujte. Vyplatí se vám to.
Býci (Velekněz, Trojka mečů, Šestka pohárů, Smrt, Devítka mincí)
    Pro Býky může být prosinec trochu měsícem rozporů. Tam, kde se nedořešily záležitosti listopadové nebo ještě starší, budou vylézat na povrch a budou opravdu kazit tu sváteční náladu atmosférou, která vám může připadat tak trochu zlodějská, okrádající s pocitem „chci se tomu už konečně otočit zády“. Na druhou stranu je to také o přitlačení na zeď. Pokud jste něco přehlíželi záměrně, tak nyní uvidíte, jak to skutečně je a nemusí to být opravdu hezký obraz. S tím už si potom budete muset poradit nějak sami, ale energie celého prosince hodně prospívá zásadním řešením, která vedou k rovnováze. Takže v tom nemusíte zůstávat, naopak, tím, že zvenčí uvidíte i podporu, uvidíte nová řešení, uvidíte sílu a chuť - máte velkou šanci se s tímhle vším definitivně vypořádat. Pokud jste už na něčem zapracovali a listopad využili k užitku svému, pak prosinec bude podpůrný v dalším kole rozhovorů a řešení. Mnoho jste se naučili. Přijde mi, že Býci budou v prosinci oplývat svým majestátem a moudrostí, která uklidní nejen je, ale i jejich okolí. A může vyřešit i to, co do té doby bylo neřešitelné. Jste nyní schopni vytrhnout plevel tam, kde růst nemá a kde uzurpuje něco, na čem vám velmi záleží. Jste schopni nechat za sebou mrtvé a přežité a vykročit vpřed. Řekněme, že máte opravdu ideální bilanční náladu s koncem roku. Právě s úplňkem bude stoupat ta chuť dělat zásadní rozhodnutí, či je alespoň vidět, a s novoluním už se jen poklidně povezete do nových vod. Snad pro vás může být prosinec zásadním měsícem celého roku, pokud využijete jeho ozdravnou energii a pochytáte jeho příležitosti. Věřte, že zvenčí na vás celý měsíc budou vykukovat jen obrazy vašich vlastních snů, představ, ideálů, které jsou ale realizovatelné. S chutí do toho!
Blíženci (Síla, Čtyřka mincí, Čtyřka mečů, Blázen - 10 holí)
    Začnu tím nejméně příjemným. V prosinci vás může častěji bolet hlava z toho všeho, co se kolem vás bude dít. Jste sice organizačně zdatné znamení, ale v prosinci toho prostě bude nějak moc. Bude to dáno nejspíše i tím, že budete mít větší potřebu být sami. Poodstoupit od světa, dát si dovolenou. Touha to může být silná, někdy až pro okolí nepochopitelná. Ano, možná se budete chtít v prosinci stranit společnosti, ale to z několika dobrých důvodů. Buď se potřebujete z něčeho vyléčit, rozmyslet si nové možnosti v životě, nechat za sebou něco starého, výrazné téma tu je také ohledně nepříliš poctivých lidí kolem vás a možná můžete mít také v životě nabídku, která bude pro vás tak důležitá, tak MOC řešící nějako zatuhnutou situaci z minulých týdnů nebo měsíců, že budete potřebovat chvíli na to, abyste vůbec toto řešení vstřebali. Z listopadu tady jdou změny, které vás katapultovaly do nových zítřků. Posílily vás, ale v tuhle chvíli je třeba si na ně zvyknout, adaptovat se v nich, rozchodit ty nové boty. A to samo o sobě může být velmi náročné ze dvou důvodů. Buď to jsou změny nebo události, které nejsou tak úplně v souladu s tím, co by chtělo vaše okolí, nebo jsou to změny, které budou ještě v budoucnosti vyžadovat zásadnější proměny směrem k vašim snům. Skoro mám z toho pocit, že se vám může splnit nějaký sen, dostanete první díl své knihy snů… a to bude taková změna, že si s tím budete chtít někam zalézt do kouta a chvíli se s tím srovnávat.

    Prosinec také je měsícem, ve kterém se to, na čem lpíte, začne hroutit, nebo to bude zvenčí léčeno nějakým prozřením, rozjasněním a pochopením minulých zkušeností. Vaše síla a schopnost rozhodovat může být až netypická. Ale všechno by mělo mít jedno společné - „je to pro vás nové“… a nové to ještě bude v dalších týdnech. Nejzásadněji by to mělo dít kolem úplňku ve vašem znamení, kdy budete asi nejnabitější energií, naopak v období novoluní se může projevit více smutek nad tím, co opouštíte, ačkoliv to už nefungovalo, stejně… závan nostalgie může být…
Rak (Rytíř pohárů - Královna mečů, Eso mečů - Šestka mincí)
    Cítíte se o něco lépe než třeba v létě? Zdá se, že jakýsi trend osvobozování a nacházení vlastní síly pro vás bude i v prosinci pokračovat. A tentokrát může být viníkem tak trochu i někdo zvenčí, někdo, kdo vám nalije krev do žil a ukáže dvě věci: CO, nebo KDO vás přetěžuje, a co byste měli dělat, abyste se postavili na vlastní nohy. To je zejména silné kolem úplňku, kdy i samo od sebe může přijít řešení i dlouho zasekaných situací nebo v sobě naleznete netušenou sílu k tomu, abyste tyto situace vyřešili vlastní silou a rozhodnutím. Je to ale období opravdu zásadního prohlédnutí, vyjasnění, vystoupení z mlhy, kdy bude jasné, kdo tady vládne. I kdybyste si to měli vyjasnit jen sami sobě a korunu sami sobě na hlavu vložit. Možná to je důležité pro toho, kdo sám se sebou neměl v minulosti mnoho soucitu, najednou ho doběhnou všechny ty hříchy minulosti a bude muset chtě nechtě, vidět sám sebe v roli žebráka, který žebrá sám na sobě trochu pozornosti a skývu chleba.

    S tím prohlédnutím to nemusí být tak jednoduché, neb nejspíš bude jen dalším stupínkem k tomu, abyste se mohli poprat s další dávkou bubáků a nových odhalených skutečností. A znovu s nimi zatočili. Řekněme, že to pro vás může být velmi akční měsíc, ve kterém co jen budete moct, to vyřešíte. Všechny dluhy minulosti? Vyčistíte stůl, vymetete smetí z pod koberce? Běda ale tomu, kdo vám škodí. Kdo vás přetěžuje, kdo z vás nasává energii bez dovolení. Všem těm tento měsíc utnete tipec. Nebo na to alespoň budete mít nezřízenou chuť. Vaše duše volá po osvěžení a po jakémsi vyrovnání a spravedlnosti. Ideální období pro bilanci uplynulého… Kdy uvidíte jakýsi přesah celého minulého roku.
Lvi (Velekněz, Osmička holí, Eso mečů, Dvojka holí)
    Co jste zasili, to budete v prosinci sklízet. Sebevědomí vám rozhodně chybět nebude a Lvi jsou doslova a do písmene na vítězném tažení. Ve finále. Báječný happyend? Kdoví, to záleží na tom, co se jim zúročí. V každém případě se setkají v prosinci s následky svých činů, zhmotní se jim to, co žili celý rok a možná mnohé díky tomu uvidí i v jiných barvách než si doposud mysleli. Nové zjištění je může vrhnout na zcela nové křižovatky a záhadná rozcestí, na kterých ale bude potřeba jedno jediné - věřit si. Vy budete totiž tím člověkem, který povede sebe, nebo druhé… nebo celou rodinu, novým směrem. Snad je to i konfrontace s něčím z minulosti, co se vynoří. Snad je to nová, dlouho očekávaná informace, která konečně umožní pohnout se z místa.

    Rozhodně budete mít velmi mnoho energie a sil si se vším poradit a možná si i zásadním způsobem přeskládat svůj život. Prosinec vám může přinést několik nových možností, jak se budoucnosti postavit. Jak něco změnit, nové nabídky, nové příležitosti. Také pochopení minulosti, ze kterého potom vzejde úleva a nadhled, s nímž se můžete směle vydat do dalšího roku. Jako by se vám něco uzavřelo, naprosto dokonale, logicky, jasně a ten pocit, že máte před sebou čistý stůl, je doslova k nezaplacení. Prosinec vám posílí sebedůvěru, dodá sil, odvahy, a provětrá život způsobem, na který jste dlouho, dlouho čekali…
Panna (Královna holí, Rytíř holí, Čtyřka mincí, Královna mečů)
    Tak se zdá, že kdo se držel starého i přesto, že osud s ním už dva měsíce lomcuje na všechny strany, ten to už v prosinci nevydrží a kapituluje. Máte tu pro tento měsíc velmi mnoho osobní síly, rozhodnosti a akčnosti. Kdo potřebuje něco vyřešit, s něčím se poprat, bude to pro něj velmi úspěšný měsíc. Směle do všeho, co vyžadovalo odvahu!

    Na druhou stranu bude více vystupovat i to, na čem lpíte, co už nefunguje a co způsobuje váš osobní pocit nepohodlí. I když se to zdá jako pohodlí, už vidíte, že nad vámi praská strop a že se budova co nevidět zřítí. Je čas jít. Je čas uzavřít minulosti, je čas opustit to, co vám možná poskytovalo dlouho stabilitu, poděkovat a jít dál. Možná je před vámi právě tohle…

    Nebo to může být také jinak. To lpění může být i na věcech, které vám evidentně škodí a v tuhle chvíli si už uvědomíte, že to dál takhle nejde. Dokonce prosinec může přinést několik událostí, které vás právě o tomhle přesvědčí a to natolik, že sami pak půjdete a tyto závislosti na nezdravém a neprospívajícím, ukončíte. Dejte si velký pozor na to, co se bude kolem vás dít, protože všechno může být směřováno právě k tomu, abyste ozdravili svůj život a svoji životní cestu. Všechno vás bude maximálně ponoukat, pobízet, volat na vás… „tudy!“ Nech to tam být, nech tu rozbitou hračku být a pojď udělat něco jiného. Je jedno, jestli to je výzva k tomu, abyste tu hračku rozebrali a opravili, nebo ji opravdu zahodili a šli dospělejší cestou. To už záleží na situaci, které se to právě u vás týká. V každém případě půjde o měsíc, ve kterém se mnohé ukáže být možná jiné, než jste to chtěli mít. Ve kterém ale přijde úleva z toho, že už je konečně jasno.
Váhy (Slunce, Sedmička mincí, Osmička mečů, Spravedlnost)
    Máte za sebou možná náročný listopad, který vám přinesl kde co ke zvážení. Vaše misky vah jsou možná někde strhané a oprýskané od nákladu, který na nich byl. Nedá se nic dělat, ten nápor událostí a nátlaku okolí bude v prosinci stále pokračovat. A je mi jasné, že ne vždycky budete mít chuť se tím porvat. Může vám to všechno připadat příliš rychlé, útlakové a nikoliv na svém místě. Potřebujete čas. Potřebujete rozmyšlení, potřebujete mít zcela jasno i jen na to, abyste se mohli nad něco postavit a začít o tom přemýšlet. Navíc mi přijde, že v prosinci nebudete moc zralí k tomu, abyste dělali zásadní rozhodnutí. Můžete sbírat zkušenosti, můžete zvažovat, rozmýšlet. Nechat si věci vyjasnit. Sami od sebe, dočkat se vnitřních rozhodnutí, nebo vám je přinesou druzí lidé nebo situace, které konečně nějak vyplynou a tudíž bude jasno. Ale to, co vám půjde z vnějšího světa mám dojem, je pro vás stále moc rychlé. Zbrklé. Ještě chvíli to chce… Není špatné tedy vidět to, co se na vás řítí, ale pokud se tomu ještě v prosinci ubráníte a nenecháte si narušit svou poklidnou atmosféru, tak na tom jedině vyděláte. Podívám-li se proč, vychází mi tu Šestka mečů, takže buď se toto týká témat, která jsou pro vás velmi zásadní a týkají se výrazných změn typu stěhování, změny práce či partnera nebo zásadních posunů ve vztazích i postojů životních. Nebo jde o situace, které opravdu ještě potřebují vnitřně nebo v realitě vygradovat u vás tak, aby byly nesnesitelné a vy jste je konečně poté vyhodnotili jako vhodné k opuštění.

    Celkově mi pro vás prosinec přijde jako měsíc nadhledu, ve kterém ať se bude dít cokoliv, budete mít až nutkavou touhu se nad to povznést a jen to pozorovat, sbírat informace, které se zúročí až v dalším roce. Co na tom, že všichni jsou posedlí bilancováním. Vy ne. Vy jediní možná ne. A zdá se mi, že je to dobře. Takže jednejte jenom tam, kde jste si stoprocentně jisti výsledkem, a tam, kde ne, jen tiše, ale bedlivě pozorujte.
Štír (Páže holí, Rytíř holí, Ďábel, Desítka holí)
    Tolik ohně a čertů! Až z vás jde strach. Vezmu-li to hezky od konce, tak zejména ke konci měsíce nebo v období novoluní budete mít teprve šanci věci vzít do svých rukou. Možná to budou ale reálie úplně jiné, než jste si mysleli v minulosti, protože ty pravé změny k vám přinese úplňkový čas. Mnoho informací, mnoho zpráv, mnoho událostí. Začátek prosince je pro vás rychlý a mám pocit, že spíše než vlastními silami, to budou události, které budou přicházet zvenčí a budou posouvat vás samotné. Na jednu stranu vás to může velmi zatěžovat, tady je jednostranné zatížení buď pohybového aparátu nebo bolesti hlavy, nebo mi to přijde i jako potíže s trávením nebo s něčím, co souvisí s přijímáním přicházejících situací. Mnoho stresu. Snad si chvílemi můžete připadat jako lapeni v kleci. Může tam hrát roli i to, že ne všichni z okolí budou s tím, co se kolem vás děje, v tuhle chvíli souhlasit. Je tam snad i chvílemi příliš silná potřeba se hájit, obhajovat, být ve střehu. V tomhle je prosinec měsícem výzvy ? hledat rovnováhu v tom, kde jsou moje hranice, za které nikdo nesmí a kde je hranice jakési umanuté vztahovačnosti ve chvíli, kdy se opravdu nic neděje, jenom já si myslím, že se děje….

    Celkově je ale prosinec pro Štíry příznivý v tom, že se opět setkávají s něčím, co se řeší z minulosti, důsledky jejich činů. To je může velmi posílit, dodat sebevědomí, ale mějte na paměti, že všechno je takové snadno zranitelné nebo snadno shoditelné z toho trůnu. Buď vás může častěji pronásledovat únava, nebo beznaděj a to i ve chvíli, kdy jdou věci dobře… nebo se tak nějak celkově nemusíte cítit ve své kůži, ale spíše to je přebytkem té ohnivé energie. Toho přepětí, které má na svědomí ten rychlý chod událostí ve vašem okolí a který s vámi může cloumat. Zalezte si někam do tepla, do klidu a tu energii čerpejte právě z ticha. Není chyba ve vás, jen se toho prostě strašně moc děje. Až si odpočinete, lépe se svým potenciálem naložíte! Věřte mi.
Střelci (Sedmička mincí, Eso holí, Královna pentaklů, Šestka pentaklů)
    Proč mám takový pocit, že Střelce čeká nějaký báječný dárek na Vánoce? Nejspíš něco, co dlouho čekáte, nebo co jste si doslova ve svých snech vysnili. To je samozřejmě trošku přehnané, ale co my víme, může to zrovna u vás být právě takhle. Rozhodně je to ale vládnoucí prosincová energie pro vaše znamení, milí Střelci. Trpělivost se vyplatila. Ještě začátkem měsíce můžete zhruba do úplňku být spíše zádumčivý nebo soustředění na svůj vlastní úkol, ale jako mávnutím kouzelného proutku se mohou začít věci měnit právě v období úplňku v Blížencích. Svět kolem vás a situace, které stály, se rozkomunikují a rozhýbají. Ve váš prospěch, nebo ve vyšší prospěch, řeklo by se. Najednou tu je úleva, protože to, co je ve vašich očích moudré, se začne zhmotňovat nebo to začne dostávat jasné obrysy. Dýchá z toho klid a spočinutí. A možná budete mít pocit, že jste byli osudem spravedlivě obdarováni. Nebo vy sami půjdete a s tímto pocitem k někomu přistoupíte. Něco vyřešíte. Smír. Postoupení na jinou úroveň. Nabídky. Cosi, co uděláte nebo se přihodí z pozice vládnoucí královny, která usoudila, že tu a tam je třeba pomoct a přesně, naprosto přesně ví, proč dělá to, co dělá. V záměru, který vám prosinec připravil je právě to slovo přesnost nejdůležitější. Možná tedy to, co se bude kolem vás nebo ve vás samotných dít, bude naprosto jasně mířené tam, kam to mělo celou dobu být. Jako když se poskládají terče správně, a vystřelí přesný šíp. Trefí se dokonale. Je úplně jedno, do jaké situace a oblasti vám tohle přijde, ale je to svým způsobem vyřešení situace zvenčí, konečně, vysněně, spravedlivě a moudře. Poslouchejte svou intuici, dívejte se pečlivě kolem sebe na příležitosti, které vám život nabízí, nenechte se vyvést z rovnováhy, protože nesmíte ztratit nadhled, a jen tiše vyčkejte - ono se to začne dít samo.
Kozorozi (Hvězda, 9 mečů, Velekněz, Pětka mečů, Poslední soud, Páže pohárů)
    Je tady další dávka čistky! Vůbec se ale nemusíte bát, pokud máte svůj život maximálně pořešený a kostlivce vymeteny ze skříní, tak se můžete těšit na celkem klidný měsíc, ve kterém spočinete jako králové ve svém vlastní království. To platí obecně, to je totiž to, k čemu by asi prosinec chtěl všechny Kozorohy dovést. Takže ze hry musí jít ti, kdož vás trápí, kdož vás okrádají, kdož vám vrážejí kudly do zad. Pokud někdo takový je, pokud jsou trápení a úzkosti, které vám nedají spát, prosinec je nekompromisně zviditelní, odhalí a ukáže. Pak samozřejmě záleží na tom, jak to sami uvidíte a pořešíte, nutné ale je je nechat už za sebou, povstat z toho všeho negativního a snad nabídnout sami sobě, nebo druhému, jakýsi smír a pohodu. Je také možné, že sami uvidíte, kdo nebo co vás vyčerpává a někdy stačí jenom říct „hele, tohle nedělej, to se mi nelíbí“, a stačí to k vyřešení problému, protože ne vždy si lidé okolo uvědomují, že vám svým jednáním ubližují. City a emoce budou také hlavním tématem vašeho prosince a budete chtít zejména řešit to, co byste chtěli dělat od nového roku. Jak byste chtěli žít, jak si představujete budoucnost. Takže ti kostlivci mohou být ze skříní díky tomuto pnutí vytahováni i záměrně, protože je tam prostě už nechcete mít. Stanete se soudci svého vlastního života a ten proces, který možná začnete, bude velmi očistný a ukáže vám úplně nové obzory. Ne, Kozorozi si nebudou chtít nechat nikým kazit adventní čas a jsem si naprosto jista, že pokud by se o to někdo pokusil, bude odkázán do patřičných mezí způsobem, který bude tak trochu šalamounský. Pokud někoho usvědčíte ze lži, či budete mít podezření, jaksi instinktivně na něj uhodíte tak, že ten dotyčný se byť nevědomky přizná. V tomhle je prosinec neuvěřitelný, a to je způsob, jakým se vám budou pročišťovat i mezilidské vztahy. Všechno vede k tomu, abyste na konci měsíce měli jasno a byli šťastní a spokojení sami se sebou.
Vodnáři (Desítka mečů, Devítka pohárů, Slunce, Čtyřka mincí)
    Vodnáři se mi tu pro prosinec jaksi rozdvojují. Na jednu stranu chtějí mít všechno dokonalé a bez chybičky, a na druhou stranu tu jsou trošku vytékající nervy nebo chvíle, kdy vaše přání jsou nereálná a vy to moc dobře víte. A to vás rozčiluje a může sem tam navést i k zásadním řešením. Ostatně téma zásadních řešení bude živé po celý prosinec. Hodně přemýšlíte o budoucnosti, o směru, o tom, kam se ještě vyplatí investovat trpělivost a čekání a spoustu času, a kam už ne. Víc a víc máte posilovánu energii spokojenosti a vyjasnění záležitostí. Tady potom záleží na konkrétním tématu, jestli se budete snažit umanutě chtít postavit kvalitní zámek na nekvalitním podloží… ale to vy už tušíte, o co by mohlo jít. Nebo jestli právě to nekvalitní podloží šmahem zrušíte a půjdete na čistou louku, kde od první cihličky začnete stavět znovu svůj sen, křišťálově čistý a neposkvrněný.

    S touto kombinací všech karet, zdánlivě nesourodou, se může prosinec jevit opravdu všelijak. Víc vám mohou vadit věci, které vám kalí představu budoucnosti. Které prostě vadí a dráždí, svědí na kůži… Snadněji pak uděláte zásadní rozhodnutí, které třeba pro okolí vypadá sobecky… ale to už tu bylo minulý měsíc. Pokud to tedy zůstalo nevyřešeno, bude se to nyní stupňovat. Víc a víc budete mít v hlavě jakési ideály, slunce, které září a zemi, kterou byste chtěli obývat, sny, které byste chtěli žít. Může to mít i velmi romantické podoby, stejně tak jako nádech došlé trpělivosti, kdy si snadno odůvodníte své rozhodnutí tím, že už to takhle dál nešlo, proto jste udělali to, co jste udělali. Omezení budou víc a víc vadit. Nepohodlí bude vadit. Všechno bude větší, spalující. Proč? Snad proto, aby to bylo vidět a abyste si s tím naložili podle svého. V době úplňku se tato témata budou doslova nafukovat, a ke konci roku, k novoluní, se naopak budou uvolňovat v nějakém řešení. Počkejte tedy možná do svátečních dnů, které mohou přinést to pravé světlo na všechno, o čem přemýšlíte…
Ryby (Šestka mincí, Osmička holí, Pětka pohárů, Trojka mincí a mečů)
    Ryby mají za sebou možná úlevný listopad, ale prosinec jim trošku přitopí pod akváriem. Ne moc… ale něčím, co vyčistí vodu. Jako když se rozběhne nový filtr. Nejprve se nic moc neděje a můžete se cítit nepohodlně, protože co je nové, to se vždycky tak nějak „vypaluje“ a musíte si zvykat. Ale pak se to všechno rozběhne správným směrem. I pro vás je prosinec měsícem, ve kterém sklidíte něco, co jste v minulosti zaseli. Zdá se mi, že půjde zejména o věci, kde jste se předali. Kde jste dali možná z něčeho, co jste sami neměli. Kde jste dali spravedlivě. A teď se ukáže. Sklidíte výsledky. Bude to zklamání z toho, že jste někde dali víc než jste nakonec dostali zpět? Nebo to bude úžasná spolupráce, která vám vytrhne trn z paty. Pardon, spíše trn ze srdce? Možná oboje, nedá se říct. Na programu prosince je všechno. Z rozpačitého začátku prosince se vám může vyklubat velmi příjemný měsíc s lidmi, nebo se situacemi, které k vám opravdu patří. A na druhé straně se výrazněji budou prohlubovat jedovaté vztahy a události, které vám škodí. Takže to berte jako takovou rozvahu celého roku, kdy jasně uvidíte, co je na dobré straně, a co na té škodlivé. Na druhou stranu všechno bude nakloněno tomu, abyste to nepříjemné dobře vyřešili. A to buď prostřednictvím milého člověka, nebo sama od sebe přijde nabídka či situace, která se o to postará. Zdá se, že co vám vadilo, co přece jen někde zůstalo viset v průběhu celého roku, se vyléčí. Dostane to šanci se vyléčit. Tak uvidíte… držím vám palce, protože hodně toho je ve vašich rukou, či spíše ve vaší intuici. Jako kdyby řešení jen tak poletovala kolem a bylo na vás, jaké chytíte a jaké použijete. Budou tam dobrá i špatná. Tak ať máte šťastnou ruku.

Renata Petříčková, www.umodrekocky.blog.cz

Vydáno:   28. 11. 2017

Přečetlo:  696 čtenářůKomentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)