Dnes má svátek: Cecílie
Dnes je: Pátek 22. listopadu 2024
Články / témata
Příběhy / témata
Fórum / témata
Ostatní
Přihlášení
- - Nová Registrace - -
Novinky
Připravili jsme pro Vás!
Vyhledávání
Počet přístupů
Spřízněné weby
Články
- Knižní novinky -
Rostlinná antibiotika (Aruna M. Siewertová)
Soutěž ukončena. Výhercem se stávají: Pášová Hana, Machová Lenka a Pešlová Alena, gratulujeme.
od nakladatelství NOXI:
Rostlinná antibiotika - (Aruna M. Siewertová).
Soutěžní otázka:
a) 128
b) 148
c) 178
Soutěž bude probíhat od 2. 11. 2015 do 12. 11. 2015. Ze správných odpovědí vylosujeme tři z vás, kteří dostanou zmíněnou knihu: Rostlinná antibiotika. Správné odpovědi posílejte na email: admin@esoterikweb.cz a nezapomeňte napsat celou vaši adresu.
Ke každé správné evidované odpovědi přiřadíme pořadové číslo a prostřednictvím třetí osoby se bude losovat z daných čísel zde. K výherním číslům si přiřadíme adresu a výhra může putovat k vám. Po skončení soutěže zveřejníme pouze jména vylosovaných výherců. Adresy nikomu neposkytujeme ani nearchivujeme a po skončení soutěže budou všechny vymazány.
Děkujeme Pavlu Zuskovi za poskytnuté knihy do soutěže.
Rostlinná antibiotika
Aruna M. Siewertová
Praha, 29. 9. 2015 - Ve vydavatelství Noxi vychází další pozoruhodná publikace o lidském zdraví. Kniha Rostlinná antibiotika přináší jiný přístup k léčení nejčastějších onemocnění - a to pomocí rostlin, které mají výrazné antibiotické účinky. Tyto přirozené léky nemají vedlejší účinky na naše zdraví a bojují jak proti bakteriím, tak i proti virům a plísním.
Léčivé rostliny jsou v boji proti chorobám a zdravotním neduhům používané už od nepaměti. Pokud po nich sáhnete, podpoříte svůj imunitní systém v boji s choroboplodnými zárodky a rychle a důkladně se uzdravíte. V publikaci Rostlinná antibiotika najdete zajímavou historii chemických antibiotik a pohled na jejich klady a zápory, díky čemuž pochopíte, jak fungují a na jaké choroby jsou vhodné. V další části se seznámíte s principem působení přírodních léčiv a s podrobnými profily 30 nejúčinnějších rostlinných antibiotik. Poslední část knihy tvoří nejčastější infekční choroby a možnosti jejich přírodní léčby doplněné různými zajímavými tipy.
Díky knize Rostlinná antibiotika se můžete naučit, jak rychleji vyléčit infekční nemoci, jak bez vedlejších účinků porazit nejen bakterie, ale i viry a plísně; jak si celkově zlepšit zdravotní stav; jak si posilnit imunitu; jak svůj organismus zásobit množstvím minerálů a vitamínů; jak lépe zahojit rány; a jak posilnit účinek chemických antibiotik a zmírnit jejich negativní účinky.
Ukázka:
Rostlinné léky naopak podporují naše zdraví a přirozené funkce našeho těla. Často se během užívání rostlinných léků cítíme celkově mnohem lépe, i když objektivně vzato se počet bakterií nebo virů ještě vůbec nezmenšil. Spíme lépe, cítíme se silnější a už ne tak docela vydáni nemoci napospas. Získáme pocit, že sami něco děláme pro své zdraví, když si uděláme čas na koupel nohou, kloktání, přípravu čaje nebo zábalu. Léčivé rostliny nejen zmenší počet bakterií, ale pomohou našemu tělu opět vytvořit obranný systém, aby nám při příštím útoku mohl efektivně pomáhat. Rostlinné léky působí nejrůznějším způsobem, například:- Podporují játra, náš nejdůležitější detoxikační orgán.
- Zásobují organismus vitaminy a minerálními látkami.
- Posilují střevní sliznici, takže může odlišit „dobré“ bakterie od těch „špatných“.
- Starají se o to, aby bylo naše tělo dobře proplachováno. Tak je mohou opustit odpadní látky, třeba zbytky odumřelých choroboplodných zárodků.
- Přispívají k dobrému hojení ran tím, že se postarají o dobrou dezinfekci a regeneraci kůže.
Svým mnohostranným působením přispívají rostliny k tomu, že nemoc pouze nepřestojíme, ale vyjdeme z ní posíleni. Tělo se lépe vypořádá s infekcí, a navíc dokáže lépe zatočit s možnými novými původci nemoci.
Zlaté pravidlo pro nasazení antibiotik:
jen tak málo, jak je nutné, a tak cíleně, jak je možné.
Většinu zánětů hrtanu nebo průdušek vyvolávají viry, a ne bakterie. Když
v takovém případě užíváme antibiotika, nemáme z toho žádný užitek, ale naopak jen nežádoucí vedlejší účinky. Kromě toho každé zbytečné užití antibiotik vytváří rezistenci bakterií a přispívá k tomu, že účinnost těchto životně důležitých léků je v nutném případě oslabena.jen tak málo, jak je nutné, a tak cíleně, jak je možné.
Ukvapené předepisování antibiotik
Proč stále ještě tolik lékařů předepisuje antibiotika bez přesného zjištění příčin onemocnění a smiřují se přitom s vytvořením rezistence? Část odpovědnosti je jistě taky na nás pacientech. Jak často si myslíme, že už druhý den musíme být bezpodmínečně zase schopni plné výkonnosti, nedopřejeme si odpočinek ani čas na to, abychom o sebe pečovali (nebo nechali o sebe pečovat) a dostatečně se nevyspíme? Většinou očekáváme od lékaře a předepsaných léků příliš mnoho. Druhým důvodem k ukvapenému předepsání antibiotik je to, že většina lékařů nedá nejdřív udělat laboratorní vyšetření. Aby se zjistilo, zda u našeho onemocnění jde o viry nebo bakterie, je třeba provést v laboratoři analýzu z výtěru nebo sekretu. Ale to vyžaduje jistý čas. Často nechce ani lékař ani my čekat na přesnou analýzu a taky nehodláme opakovat druhý den cestu k lékaři. To vede k tomu, že jsou antibiotika předepisována jen od boku, bez přesných laboratorních výsledků. Přitom by bylo užitečné využít tento čas a zjistit, jestli i bez antibiotik nedojde k zmírnění nemoci. Pokud tomu po dvou nebo třech dnech nenastane, může lékař stále ještě - a tentokrát s laboratorními výsledky - cíleně předepsat lék. Proto bychom měli jako zodpovědní pacienti vyžadovat před předepsáním antibiotik laboratorní vyšetření a přesnou indikaci.
Volba správného léku
Jak jste si přečetli, ne všechny bakterie reagují na všechna antibiotika. Pokud je jisté, že jde o bakteriální infekci, měli byste svého ošetřujícího lékaře požádat, aby našel co možná nejvhodnější antibiotikum. Širokospektrální antibiotika, jejichž účinné látky omezují nebo ničí mnoho rozdílných druhů bakterií, by měla být nasazována jen v absolutně nejnutnějším případě, protože trvale zničí zdravou bakteriální flóru ve střevě.
Potírání superinfekcí
O superinfekci nebo sekundární infekci se mluví, když se k existující infekci přidruží druhá - například když se při relativně nevinném nachlazení, které vyvolaly viry, na našich oslabených sliznicích usadí bakterie nebo další viry. Daří se nám stále hůř, sliz v nose a průduškách je nažloutlý a hutný. Nejpozději pak je načase sáhnout po antibiotiku!
Podáním antibiotika už na začátku by se těmto komplikacím zabránilo, většinou se ale střílí z děla na vrabce. Lepší než takovéto preventivní opatření je, když zůstaneme teple zabalení ležet v posteli a odpočineme si, což je stejně účinné. Čaje s antibioticky působícími bylinami podpoří uzdravování. V jednotlivých případech se musí zjistit, zda přece jen není smysluplné antibiotikum podat, třeba když už jsou bakterie v těle a jen čekají na to, aby se usadily na sliznicích oslabených viry.
Užívat léky s rozumem
Pokud se užívání antibiotika nelze vyhnout, měli byste dbát na následující doporučení, která umožňují dosáhnout optimální účinnosti při minimálních nevýhodách.
- Důležitá je úzká spolupráce s lékařem a jeho kontrola léčebného průběhu.
- Nikdy se sami nesmíte léčit antibiotiky! Zbytky patří do lékárny (ne do domovního odpadu!) a nikdy se nesmějí užívat bez předpisu, protože třeba nejde o správný lék. Existuje nebezpečí, že antibiotika nebudou působit, ale ukolébají nás ve falešné jistotě a infekce se rozšíří. Navíc může dojít ke zbytečným vedlejším účinkům a vytvoření rezistence.
- Antibiotika se musí brát přesně podle předpisu! Když se lék nebere v dostatečném množství nebo se předčasně vysadí, stoupá nebezpečí rezistence a recidiva nemoci. Když se pacient cítí lépe, trvá ještě několik dní, než jsou všechny bakterie zničeny.
- Je třeba pečlivě číst příbalový leták také s ohledem na možné vzájemné působení léků (třeba antikoncepční tabletky) a potravin (jako mléko, alkohol).
- Účinnost mnohých antibiotik tlumí minerální látka vápník. Polykejte léky proto zásadně s čistou vodou.
- Při podezření na alergii, třeba svědění kůže, okamžitě navštivte lékaře nebo pohotovost v nemocnici, mohlo by jít o anafylaktický šok!
Z německého originálu Pflanzliche Antibiotika preložila Jana Pecharová.
Vychází 9. 10. 2015 ve vydavatelství NOXI za maloobchodní cenu 279 Kč.
Pavel Zuska
Vydavatelství: NOXI
Více na: www.noxi.cz/kniha/164-aruna-m-siewertova-rostlinna-antibiotika.html
Koupíte v knihkupectví nebo na: www.noxi.cz
Vydáno: 02. 11. 2015
Přečetlo: 1683 čtenářů
Přečetlo: 1683 čtenářů
Komentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)