Články

- Knižní novinky -

Inspirace Meggan Wattersonovou a Odhalením: Mé setkání s Kálí?

Inspirace Meggan Wattersonovou a Odhalením: Mé setkání s Kálí…

Poněkud neobvyklá recenze, aneb jak jsem tuto knihu aplikovala v praxi. Dala jsem si schůzku se samotnou černou hinduistickou bohyní - bohyní Kálí.

„Ode dne, kdy jsem měla sen o Kálí, se pro mě červená barva stala více než jen barvou. Nyní je pro mě zatížena více významy. Představuje posvátnost těla, zrození a sexualitu. Představuje štědrost zlomeného a otevřeného srdce, které vyzařuje neochvějnou lásku, tryskající ven jako voda z požárního hydrantu. Červená barva představuje ten druh lásky, které dosahuje do míst, kde jsme nejvíce zraněné a nejzranitelnější. Červená je barva pláště Marie Magdalény, jazyka bohyně Kálí i menstruačního stanu Díny, zmiňované v Tóře. Sen o Kálí způsobil, že se červená pro mě stala posvátnou připomínkou pravdy, ke které jsem konvertovala.“

Nechala jsem se touto knihou inspirovat a pro svou cestu jsem si vybrala právě bohyni Kálí. Chtěla jsem poznat její sílu, její tajemnost i strach, který z ní budu mít. Našla jsem si obrázek, na kterém je tato bohyně zobrazena a ve chvíli, kdy jsem byla vnitřně připravena, pokusila jsem se s ní navázat kontakt pomocí pocitů.

Neděsí mě… jen než jsem si zvykla na její obraz a mnohoručnost, vyvolávala ve mne pocit chaosu. Ten však brzy ustal a meč, který zakrvácený drží v ruce ve mne kupodivu probouzí obraz klidu a míru. Vše jen jak má být. Ona to umí. Umí srovnat život tak, aby byl správně. Ví, co má bolet, aby poté mohlo být zase dobře. Abych nesešla z cesty…

Náhle mne začínají napadat pouze slova: divoká, vášnivá, spravedlivá, životadárná. V jejích očích cítím mateřskou dobrotu, ačkoliv celý výjev je kolem spíš plný krve a nadvlády. Ona přesně ví, co dělá. Dělá pořádek kolem sebe, v lidské společnosti, v mé duši.

Pokládám jí otázku. Co mám dělat, aby se můj život vrátil tam, kde má být? Zrak mi padá na useknutou hlavu, kterou drží v levé ruce. Nevím, co to znamená, náhle si všímám, že pod ní je miska, do které kape krev z této hlavy… Misku drží velmi obřadně… Co necháváš za sebou ti přináší cenné zkušenosti. Z toho, co máš vybuduj to nové - tvůj život je nyní jak má být.

Beru si to ruky tarotové karty a vychází mi linie, ve které její poselství pokračuje. Až opadne prach z rozbořeného života, až se usadí, uvidíš svůj sen, svou hvězdu, Popřemýšlej nad ním a opět se za ním vydej, nastane další fáze „boření“ starých včerejšků, jež jsou v tuto chvíli ještě zítřky budoucí… Pak si vše sedne tak, jak má. Budeš na startu nové životní fáze…

Jsem unavená, ale naplněná štěstím a nadějí. A taky touhou, vášnivou touhou. Nejen po životě… Kálí se mi vyobrazila jako spravedlivá, vášnivá a divoká bohyně života. Poděkovala jsem ji s pokorou a mrazením v zádech.
Ke knize:

Kniha Odhalení může člověka inspirovat třeba právě k takovému počinu, jaký jsem udělala já. Není to o tom, že bych byla z knihy bombasticky nadšená. Naopak. Byly chvíle, kdy se mi četla velmi těžko a nesoustředila jsem se… Byly chvíle, kdy jsem vyloženě bažila po každém řádku, protože jsem byla vnitřně vyrovnaná a připravená právě na takové cestování, jaké podnikala autorka nejen fakticky, ale i na dno své duše.

Je to úžasná kniha, kterou ocení všichni, kdo se zabývají teologií, ženskými bohyněmi a historií. Autorka odkrývá mnoho aspektů historického pojetí ženských bohyň, které byly snad i záměrně skrývány. A druhá její podoba je v tom, že mne uchvátila právě tím, jak hluboko sahá ženská duše, jak nekonečná je… Těžko se popisuje těch sedm závojů duše, protože si je musíte zažít. Anebo přečíst. Jsou tak fascinující, že kdybych o knize cokoliv prozradila, zničila bych to éterické čtenářské kouzlo, které má.

A kdoví, třeba si také projdete schůzkou s bohyní… třeba s Černou madonnou?


Synergie Publishing SE, 2014, www.synergiepublishing.com

Vydáno:   19. 11. 2014

Přečetlo:  1313 čtenářů
Zdroj:

Autor (vložil): Renata PetříčkováKomentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)