Články

Zajímavosti

Hudba rostlin - (komentáře)

iveta
Garfield
1. 04. 2013 12:34

tak to je zapeklitá situace :-))
Garfield
Ivet,
1. 04. 2013 12:26

taky jsem za leccos životu vděčná.:-) Jinak ale začínám mít trauma, jak se mám chovat k plevelu, když ho likviduju.:-)
iveta
Garfield
1. 04. 2013 11:34

díky,jsem doma takže času je dost.Děkuji za to,že se mohu věnovat celý život věcem, které mě opravdu baví.
Garfield
Ivet,
1. 04. 2013 11:09

obdivuji tě, taky mám zahrádku, ale tak vzorná pěstitelka nejsem, nějak pořád nestíhám. Ale moc se mi líbí, že to tak neflákáš jako já. :-)
iveta
doma
1. 04. 2013 10:33

mám běžně 150 rostlinek a než je obstarám zabere mě to minimálně hodinu a půl.
A to nemluvím o zahradě :-) Fakt už se těším až bude to pravé jaro a vrhnu se na záhonky...není nic krásnějšího než každý den obcházet zahradu a koukat kde co zase povylezlo a vykvetlo.
Běžně když zasadím nějakou kytku tak ji pohladím a vnuknu ji aby mi rostla,ráda se jich dotýkám....sousedé z ulice mi každý rok říkají že mám krásně vykvetlou zahradu.
Jsem pyšná na svoji práci a těší mě to.
iveta
lup
1. 04. 2013 10:24

ano o přírodě a jejich zákonech víme vskutku málo.
Snažím se o to aby moje rostlinky byli v pozitivní náladě vždy a daří se mi.
Moje kytičky mají to co potřebují nejvíc a to je přírodní hnojivo....žádná chemie.
Takové rostlinky které jsou na chemických podpůrných hnojivech vydrží hodně málo,jsou odsouzeny dřív nebo později k záhubě a snažit se můžeš jak chceš.
Nejlepší rostlinka je darovaná od někoho,té se nejlépe daří.
Nedokážu si představit domácnost bez rostlin...takové obydlí je chladné a mrtvé.
lup
Ivetka
1. 04. 2013 9:57

Starí ľudia hovorili, že rastlina je živý tvor, ku ktorému keď sa prihováraš "reaguje" ako človek. Pred zhruba 25 rokmi sa mi do rúk dostali vedecké články o psychotronike (zo svetového kongresu psychotroniky), kde mi pri čítaní "vyliezali oči z jamiek" z toho, čo som sa dočítal o rastlinách, ich reakciách na hudbu, na ľudí a pod.

V minulosti sme tu v diskusiách písali, že sa robili pokusy také, že na rastliny pripevnili citlivé zariadenia reagujúce na pohyb. Jeden človek pred rastlinou zničil inú rastlinu a pokusné osoby vchádzali do miestnosti. Rastlina zareagovala "strachom" až pri vstupe toho "správneho" človeka.

Podobné výskumy zo ZSSR existovali ohľadne biologických škodcov rastlín. Na pár škodcom napadnutých stromov reagovalo veľké okolie lesa produkciou chcemických látok ako reakciu na napadnutie škodcom.

Vtedy som pochopil, ako veľmi málo skutočne vieme o prírode a vzájomnom pôsobení živej a neživej prírody, rastlín, zvierat a ľudí.
S pozdravom LuP
Morld
:-)
1. 04. 2013 3:40

leckterý skladatel moderní elektro hudby by se měl co učit....
iveta
Honzine
31. 03. 2013 17:43

no zajímavé video ale musím říct že když jsem ho chtěla vypnout tak to vůbec nešlo....musela jsem vypnout komplet počítač,ty bláho furt mi to hrálo dokola. :-)))
jinak já si běžně z rostlinama povídám,jednou jsem dostala jednu takovou chcíplou chudinku a myslela jsem že je opravdu odsouzená k smrti,tak jsem ji začala každý den přemlouvat a světe div se ono to funguje a kytička se vzpamatovala.