Články

Záhady a tajemno

Záhadný zvuk vycházející ze země - (komentáře)

mikau.
hanz
24. 01. 2012 17:20

Jsem si naprosto jistý, že ty zvuky nemaj nic společnýho s ledovci, L. deskami, zemětřesením a už vůbec ne nějaká technika...člověk je prostě jen člověk a má v povaze nevěřit a přemýšlet o tom...máme přeci mozek :) sám nedokážu určit o co jde...je to víc než zajímavé.
garias
Dana
24. 01. 2012 14:03

Ty si nikdy neodpustíš klišé :DD
Dana P.
Honzo
24. 01. 2012 13:03

dík za odkaz. V dnešní době, kdy je možné namixovat zvuk k obrazu doma v počítači, se opravdu vkrádá myšlenka, že si někdo "dělá srandu". Ale co když ne? Nedivím se názoru akadamika, když toto nepřímo říká. To, že nejsou zvuky ze zdroje pohybu desek či zemětřesení, tomu věřím, pán jistě ví, co říká. Napadá mne, jestli není možné, aby nám "vesmír" nějak vracel zvuky, které byly ze Země vyslány? Nejsem fyzik, vyjadřuju se kostrbatě, snad mi rozumíte
Honza784512
Poděkování
24. 01. 2012 8:09

Na novinkách vyšel další článek o záhadných zvucich -
http://www.novinky.cz/koktejl/256895-neznamy-zvuk-vychazejici-ze-zeme-byl-zaznamenan-uz-i-v-ceske-republice.html
Zvuk byl slysen i v ceske republice, podle jednoho akademika zvuk nevychází z nitra země, ani nemá nic společného s litosfericke mi deskami...

Dále bych chtěl poděkovat za nazory k první časti napriklad Daně p. za tento zajímavý odkaz -
http://www.magazin2000.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=160:huceni&catid=20:21&Itemid=4
dále mně zaujal názor Jelitka o tom, ze to muže mít spojitost s tanim ledovců, Dále děkuju Ivetě, gariasovi, Janu Halovi... No vlastně všem, co něco napsali :D.

Jinak já občas taky slyším pískání, ale jenom to normální pískání v uších :D, jinak ten zvuk v čechách byl slyset Podle svědků například ve Svitavách na Pardubicku nebo v okolí Brna, může toto tvrzeni někdo potvrdit, či vyvrátit?
Dana P.
no, gariasi
23. 01. 2012 21:32

z nás to máš do Budapešti nejblíž, tož tam zajeď a zjišťuj, těšíme se na zprávy
garias
...
23. 01. 2012 12:37

Bolo by dobré zistiť, či daní ľudia v oblasti počujú tie zvuky z nejakého smeru, alebo akoby odvšadiaľ. Ak ich počujú zo všade, tak to skutočne vypadá na vlny z útrob Zeme, alebo potom už iba nejaké vlnenia z vesmíru, ktoré rezonujú atmosférou na frekvencie počuteľnosti.

Zdá sa však, že tieto anomálie sú iba na určitých miestach. Teda to nebude asi niečo z kozmu, ale skôr niečo s danými miestami na Zemi.
garias
...
23. 01. 2012 12:34

Áno, veľmi ťažko povedať čo to môže byť. Je zaujímavé, že to má svoju pravidelnosť. Proste to robí zvuky s prestávkami. Medzi prestávkami sú relatívne dlhé pasáže. Ako keď škriete nechtom o tabuľu a ten necheť v skutočnosti skáče po tabuli. Utvára napätie a preskakuje s takými podobnými prestávkami.
Skutočne by to mohli byť dosky v zemskej kôre. Fakt neviem. Je to rozhodne zaujímavé.
mikau.
můj názor
22. 01. 2012 21:00

Zdravím, tyto záhadné zvuky se objevili začátkem měsíce Listopadu 2011 což odpovídá té započaté změně která má nastat(4D).To bylo 11.11.2011
viz odkaz
http://www.youtube.com/watch?v=2mSRVs7HCDo

Dle mého jsou to jen vibrace, které možná vydává ta jeskyně v Tibetu, nebo jen Země. Každý z toho dělá zvuky nějakejch strojů nebo letadla, Tektonické desky apod. Nikdo pořádně nedokáže odpovědět, ani odborníci či vědci.Prostě to schodí na něco.Lidi se chytnou.Proč nepřiznat, že je to něco nového co přichází...na to přeci čekáme :) nebo aspoň já
garias
Grush
22. 01. 2012 11:20

Problém je v tom, že tie zvuky tvoje telo stále registruje, akurát že sme už hluchí ako polená a nepočujeme ich :D Sranda ale je, že tuna priestorom prenikajú napríklad slnečné neutróny - cez celú planétu, a my ich nie sme schopní registrovať.
Prúdi tadeto vesmírne žiarenie, rôzne elektromagnetické vlny, ako rádiové, magnetické apod.

Ak si zoberieš magnet, fakt ťažký trebárs aj pol kilový a zavesíš ho na motúz, uvidíš obdivuhodný jav. Magnet sa natočí na magnetické póly, ale ako sa otočí aby sa nasmeroval má magnet určitú hybnosť - zotrvačnosť. Proste sa nezasekne a nestojí ihneď.
Ako pre mňa fyzika :D je to zaujímavý jav. Ten magnet sa začne kývať nalavo-napravo-nalavo-vpravo, stále menej a menej až sa ustáli. Dôležitá je však tá spätná cesta. Akéééé silné musí byť magnetické pole Zeme, aby takto magnet ťažký pol kila (čo som doma vyskúšal) otáčal z boka na bok? Neuveriteľná sila. Skrátka, tuna prechádzajú ohromné silné polia a my ich ani neregistrujeme.
mississippi
počkáme
22. 01. 2012 1:03

Jestli ty tajemné zvuky souvisí s tím co se má přihodit v tomto roce, tak se to začne oběvovat i v čechách a na slovensku a někdo o tom určitě napíše.
To datum konce světa je docela hezké, ale přepočet Majského kalendáře se liší a to celkem o dost. Neuvádím o kolik, protože si to nepamatuju. Někde na webu se to vysvětlovalo, ale už jsem se tam nedostal. Uvidíme co přinese budoucnost.
Grush
Řekl bych,
20. 01. 2012 19:28

že běžné repráčky či sluchátka nedokáží už přenést víc jak 16-17 kilo, nahrazují to harmonickým šumem který sice je slyšet, ale vůbec to není původní zvuk. Opravdu použitelný přenos nad tyto rekvence mají jen kvalitní produkty a výrobci se ani moc nesnaží, protože zvuky vyšší jak 17 kilo už člověk stejně neslyší přes bubínky, ale znějí jakoby uvnitř hlavy. Znakem vysokých frekvencí je, že se nedají z hlavy vyhnat třeba natočením hlavy ke zdroji/od zdroje anebo přikrytím uší dlaněmi, protože chvění přechází do sluchového aparátu už spíše přes kosti než přes zvukovod. Takhle jsem za mlada "slyšel" puštěné VF cívky starých televizí po zapnutí, i přes stěnu v druhé místnosti (k velké zábavě kolegů). Ale upřímně říkám, že jsem rád že jsem už s věkem poněkud "ohluchl", ty zvuky o vysoké frekvenci nejsou nic příjemného a opravdu se jich nešlo zbavit jinak než uhnout ze směru kterým se šíří anebo utéct z dosahu. Teď už mám klid :-)
garias
...
20. 01. 2012 7:52

Je možné že to počuješ, na tom predsa nič nieje.
samby
:-)
19. 01. 2012 20:58

ať dělám co dělám stejně slyším 21.1 po celé trvání daného zvuku(ty dvě vteřiny), našel jsem i stránky kde je 22kHz a stále no problem(i když tón již není tak jasný, ale pořád je slyšet i přes hučení 8 let starého pc), chyba bude spíš v technice(možná to neumí repráky a převádí to na nižší frekvence, ale v tomhle se moc nevyznám).
garias
...
19. 01. 2012 20:46

inak tam nejde o ten úvodný GONG :D ale o celkový šuštiaci zvuk...
garias
...
19. 01. 2012 20:45

Nižšie ako 19.9 tuším by nemali počuť ani deti...
samby
garias
19. 01. 2012 20:00

Tak já jsem slyšel 21.1 kHz, zajímalo by mě, ale jestli můžu slyšet i víc jelikož těch 21 bylo ještě bez problémů a těch 22.4 záměrně neobsahuje žádnou zvukovou stopu:-) otázka, ale je jak si to přebírá počítač, protože se mi nezdá realný abych ve 22 letech slyšel tak moc, ani děcka by to neměli zmáknout.
garias
...
19. 01. 2012 13:52

Ten piskot by mohli vytvárať neotektonické pohyby masívov v útrobách Zeme. Niektoré UFO zvláštnosti, ktoré sa vyskytovali v Číne boli tiež veľkou záhadou. Zistila sa však pozoruhodná súvislosť. Daný UFO efekt sa vyskytoval tesne pre zemetraseniami.

Vypadá to nejako takto: http://www.youtube.com/watch?v=IZyvA2gxr10&feature=related

To bolo v Rusku.

Mohli by to vytvárať veľké napätia hornín, ktoré sa o seba šúchajú a ionizujú tým častice v oblakoch, čo pozorujeme ako svetelný efekt.

Niečo podobné by sa mohlo vytvárať u tých neznámych zvukoch, akurát by sa tvorili nízkofrekvenčné vlny na úrovni počuteľnosti (medzi 20Hz až 20 kHz), ktoré by ľudia "pozorovali" ako piskľavý zvuk. A preto nie všetci, pretože každý človek inak vníma frekvenciu a napätie zvukov.

Môžete si urobiť test počuteľnosti ULTRAZVUKU a zistiť ako dobré je vaše ucho. Platí, že čím ste mladší človek, tým menšie frekvencie by ste mali počuť.

http://www.ultrasonic-ringtones.com/

Choďte zhora dole, stláčajte PLAY a zistite len tak pre srandu, ktorý ultrazvuk ešte počujete: Ja som počul po C§ = 17,7 kHz.
iveta
bzzz
19. 01. 2012 8:11

já si myslím,že všechno má spojitost,nic není jen tak.Ovšem jedna otázka mě zajímá nejvíce,kolik lidí v současné době má toto zvláštní pískání v uších?Jsou dva druhy lidí...někteří jsou vnímavější,jiní ne.A ti, kteří jsou víc vnímavější,tak jsem přesvědčená že ono pískání se u nich projevilo v této době nejsilněji.Hledejme odpověď v energii,která tady je odjakživa.Jsem přesvědčená, že na tuto energii dřív nebo později příjdou i vědci.Hledejme odpovědi v přírodě,tam je vše co bychom měli použít a využít.ivet
Jan Hála
A bruzení...
19. 01. 2012 2:09

Záhadné hučení
V padesátých letech se především ve Velké Británii začal vyskytovat zvláštní jev - takzvané bruzení. Jednalo se o podivné zvuky, kvůli kterým lidé nemohli v noci spát. Vědci si mysleli, že postiženým osobám buď zvoní v uších, nebo že jde o závadu na elektrických rozvodech či o duševní chorobu. Avšak tato i jiná podobná vysvětlení byla zavrhnuta. Vychází zvuk z nitra Země, nebo jde o davovou psychózu?
Na přelomu padesátých a šedesátých let si začalo mnoho lidí ve Velké Británii stěžovat na nepříjemné zvuky, které rušily jejich noční spánek. V roce 1962 byl pro tento nevysvětlitelný jev vymyšlen speciální výraz „humadruzz“. Vznikl složením anglických slov „hum“ - bzučení, „drone“ - bručení a „buzz“ - hučení. Přeloženo do češtiny - „bruzení“.
Patrně duševní choroba
Poté, co o problému začaly stále častěji psát už i britské noviny, zahájily příslušné úřady oficiální vyšetřovaní. Vědci se nejdříve domnívali, že by se mohlo jednat o vadné elektrické obvody v ložnicích nebo o nějaký jiný hluk zvenku. Některé z řad postižených tedy na zkoušku umístili do zvukotěsných místností. Ale i tam mnoho z nich „bruzení“ slyšelo dál. Když se domněnky o hluku zvenku nepotvrdily, dospěli tedy experti k závěru, že se patrně jedná o nějakou duševní chorobu, a brzy se na vše v tichosti zapomnělo.
Avšak v roce 1973 se záhadné zvuky podařilo v Cheshiru nahrát na magnetofonovou kazetu. Sílily a slábly, jako by je přinášel a odnášel vítr. Lidé si mysleli, že je to způsobeno nočními opravami na blízké železniční trati. Tuto možnost ale britské dráhy popřely. Zaznamenán byl i případ mladíka, který následkem „bruzení“ sjel na kole z cesty do příkopu. Jednoho člověka tento záhadný jev údajně dohnal až k sebevraždě.
Podivné zvuky na venkově
O necelých dvacet let později - v prosinci roku 1991 - poznali zvláštní zvuky také obyvatelé venkovských oblastí v hrabství Gloucestershire. Ministerstvo životního prostředí bylo zavaleno stížnostmi občanů - za rok jich přišlo na pět set. Rozhodlo se tedy zahájit vyšetřování, na které tehdy vyčlenilo 50 tisíc liber. Zdroj či podstatu „bruzení“ se však ani tentokrát nepodařilo objasnit. Neuspokojivé výsledky šetření ministerstvo omlouvalo tvrzením, že na daný problém bylo upozorněno teprve před krátkou dobou. Jím pověření odborníci tak patrně vůbec neznali předchozí studie, vypracované už v šedesátých letech. Alespoň však zavrhli nejčastěji používané vysvětlení, a to, že postiženým zvoní v uších.
Fenomén také v Americe
Rušení nočního klidu však netrápilo jen Velkou Británii. Záhadný jev byl v roce 1991 zaznamenán i v Americe ve městě Taos v Novém Mexiku. Kromě nich se oběťmi podivného „kvílení“ stali i obyvatelé Hueytownu ve státě Alabama. „Bruzení“ se prý nejvíce podobalo zvuku zubařské vrtačky. Zprvu měli místní lidé za to, že jde o stroje v nepříliš vzdálených dolech. Při určitých atmosférických podmínkách je totiž možné slyšet zvuk i ze vzdálenosti několika desítek kilometrů. Na jejich popud tedy majitelé nainstalovali účinnější odhlučňovací zařízení. Noční „kvílení“ ale nezmizelo.
Viníkem jsou zřejmě mikrovlny
Co tedy vytváří podivné zvuky, kvůli kterým lidé nemohou v noci spát? Jako nejpravděpodobnější se zdá být teorie, která říká, že záhadné „bruzení“ způsobují mikrovlny. Někteří neurologové totiž připouštějí, že mozek je může v určitých situacích absorbovat, a ty v něm působí na smyslová centra. Člověk má pak pocit, že slyší bzučivé zvuky.
Výzkumy elektromagnetických i jiných vlnění a jejich působení na mozek to jen dokazují. Na Laurentinské univerzitě v Kanadě se jimi zabývá neurofyziolog Michael Persinger. Prováděl experimenty, při kterých na lidi nechal vyzařovat malé dávky mikrovln. Podařilo se mu zjistit, že u pokusných osob způsobují změnu vědomí a neobvyklé zrakové i zvukové vjemy. Při vyšší koncentraci energie může prý dojít k bolestem hlavy, zvracení nebo dokonce až k bezvědomí.
Jiní pragmatičtí odborníci přicházejí s teoriemi o různých přírodních příčinách, jako jsou tekuté písky, vulkanická činnost nebo mořské vlny, které do sebe narážejí. Zanedbatelné není ani množství skeptiků, kteří tvrdí, že jde o druh masové halucinace, případně pískání v uších, jež člověk slyší bez vnější příčiny.
Našlo se i mnoho zastánců domněnek, že jde o projev záhadného vojenského zařízení nebo dokonce mimozemšťanů.
V poslední době se často hovoří o škodlivosti mikrovlnného záření a neblahé účinky například mobilních telefonů na zdraví člověka jsou prokázané. V této souvislosti nás tedy může napadnout znepokojující otázka: nestane se člověk brzy obětí prostředí, které sám vytváří?

A je to tady opět:
"Konvenční vzdělání vás naučí konvenčně myslet". Povšimněte si prosím laskavě, s jakou lehkostí akademicky vzdělaní lidé ve své povýšené sebejistotě dokáží svědectví tisíců svědků podobných událostí hodit do bláta "duševní choroby". V zemích, kde je ještě trest smrti však stačí svědectví dvou svědků k tomu, aby vás posadili na elektrické křeslo!
Jan Hála
Hlučení...
19. 01. 2012 0:22

V Číně vědci již objevili důvod proč se zvířata chovají velmi neklidně, když má dojít k zemětřesení. Vzhledem k tomu, že mají citlivější receptory než my, vnímají nejen sluchem, ale i povrchem těla (viz plazi)předzvěstné zvuky, které příchod tektonické činnosti předcházejí. Pokud to slyší ovšem i lidé, bude to něco rozsáhlejšího. Ale je to jenom jedno z možných vysvětlení.
Honza784512
Plyn
18. 01. 2012 20:49

JEste sem třeba zjistil ze jeden z těch pripadu jenom utíkal plyn ci neco. to ostatní pravdive je třeba jak psal jelitko o té antarktidě to ma asi k pravdě nejblíže, jinak je tu někdo kdo něco podobného slyšel?
Honza784512
Posílejte dal
18. 01. 2012 20:40

Ale posílejte nazory dal, třeba na tom něco bude, ikdyz většina asi bude fake od těch recesistu, kdo ví :)
Honza784512
Dík
18. 01. 2012 20:36

Dik za nazory, takze asi fake, ono to vypadalo celkem přesvědčivě, protože to bylo všude mozné na internetu, tak sem zase nic neobjevil : D jinak takový to o 4 dimenzi a tak sem tam jenom plácnul abyste se mi rozpovidali a fungovalo to :)
Sylvia
Honzo
18. 01. 2012 20:06

Tie zvuky na videach v Novinkach su tam niektore pridane dodatocne a suhlasim s Danou, ze to je skupinka recesistov, ale ta Tibetska jaskyna je naozaj zaujimava, to neviem, co by mohlo byt. Inak nazory starych komunistov, co diskutuju v novinkach by som si moc k srdcu nebrala - ti budu stale niekam pchat politiku a vladnu garnituru.
Jelitko
ahoj
18. 01. 2012 19:34

tak me napadlo,jestli to nema souvislost s tim odchazejicim plynem co taky buble na antarktide pod ledy a taky je rozpousti.Tohle taky vlastne jde ze zeme,asi se fakt na nas neco chysta z jadra zeme.Nezapomenme ze jadro je zhave.O tom plynu v Antarktide taky nedavno psali v novinkach.
Dana P.
ale fakt je,
18. 01. 2012 19:32

že to není věc poslední doby. Už bylo dříve pár článků na tohle téma :
http://www.magazin2000.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=160:huceni&catid=20:21&Itemid=4
Dolkar
18. 01. 2012 19:29

Co? 4. dimenze? Co si ty lidi nevymysli?!
Houba
nic
18. 01. 2012 19:25

Ahoj. Je to prý nějaká přes net organizovaná parta recesistů. Žádná záhada.
Dana P.
Honzo
18. 01. 2012 19:16

už jsem to našla včera. Nevím, je to záhadné. Ještě mně napadla další možnost a to, že se parta recesistů nějak domluvila a jsou to třebas nějak nahrané podvrhy? Jestli ne, tak by mně moc zajímalo, co to způsobuje...