Články

Videa

Jesse Ventura jde po krku projektu HAARP - (komentáře)

Dave
garias
28. 09. 2011 13:49

Veřejnost si nemůže vymyslet něco, co tam skutečně stojí. A vzhledem k faktu, že je to zařízení US army, tak velice pochybuji, že zkoumají polární záři. A je také fakt, co píše níže diskutující "lup". Opravdu na začátku 90. let došlo k extremním výkyvům počasí. Pamatuji si, že v roce 1993 byla u nás byla taková vlna tropických veder, že v obchodech byly vyprodané ventilátory.O tom, čím jsou ty extrémní výkyvy počasí způsobeny, můžeme zatím jen diskutovat.
garias
..
26. 09. 2011 9:47

Ja si myslím, že tento HAARP je iba čisto výmysel verejnosti, ktorá sa teší z nejakých super záhadných vecí.
Andre
.....
24. 09. 2011 19:30

Není se čemu divit. USA nejsou to co bývaly, jejich armáda už také ne. Ropa pomalu a jistě dochází, bude potřeba o ni bojovat, tak se na to USA už připravují.
MidnighT91
grush
18. 09. 2011 20:10

Den otevřených dveří je tam jednou za 2 roky a funguje jen jako zástěrka další věc je že HAARP je vedenej jako výzkumný program (oficiálně studují polární záři) Takže to není vojenský objekt !!! přesto je tam zakázaný přístup a jak už řekl lup "Neodmietajú sa návštevy - kontoly strategických obranných zariadení, jadrových zariadení,... A to že letectvo nechává tři týdny sledovat lidi co se tam přijedou podívat mluví samo za sebe...
Grush
Nesmí se
18. 09. 2011 16:26

brát všechno tak moc vážně. Na zmiňovanou základnu poblíž Gakona je zakázán přístup jako do každého vojenského objektu, a jak je dobrým zvykem, pořádají tam každoročně dny otevřených dveří, o kterých píší normálně v novinách, takže žádné nadměrné utajení :-) Skutečnost je podle všeho taková, že tam obvykle ani není stálá posádka (systémy už dávno mají řízení po síti), takže tam nemá kdo případné zvědavce vítat...
Nicméně ano, je pravda že HAARP měl být prvním článkem zařízení, které mělo ve výsledku sestřelovat ruské balistické rakety pomocí cíleného ohřevu ionosféry, ale projekt ztroskotal pro nereálnost. Od 1999 je to normální věděcká stanice jako každá jiná, čas od času "napere" do ionosféry nějaké impulsy, a síť senzorů DARN sleduje to to udělá. Stojí za uvážení, že celý anténní systém HAARP má vyzařovací výkon 3.6 MW - nic moc, když vezmeme že třeba Uherské Hradiště Topolná má na ČR1 výkon na anténě 1.5 MW
Co si nechal ohledně HAARP patentovat jistý pán Eastlund, je víceméně snůška nesmyslů - kdyby desetina z toho fungovala, byl by už dávno nejbohatším mužem planety (a taky nejhlídanějším :-)))
Na straně druhé je pravda že HAARP využívá ionosféru jako svůj anténní dipól, a díky tomu (a díky zmiňované síti senzorů) dokáže zajímavé věci, kupříkladu detekovat skryté podzemní prostory, ale zůstává problém s dosahem, který je závislý na docela obyčejné globální geometrii, lidově řečeno funguje tak přibližně do 1000 km.
Prostě, kdyby HAARP něco opravdu strategického uměl, nenechali by Rusové svou "haarpovou" základnu zpustnout.
A kdo má chuť na odborné dotazy, může si popovídat mailem s obsluhou HAARP na adrese infohaarp<zavinac>haarp.alaska.edu
lup
Do diskusie
15. 09. 2011 6:39

Niekoľko poznámok do diskusie:
- pred nedávnom som čítal od ruského novinára žijúceho na Slovensku - Chelemendika - článok o HAARPe. Uviedol, že OSN, parlament EÚ aj ruská vláda oficiálne žiadali USA o inšpekciu odborníkov k zariadeniu HAARP. Samozrejme, USA odmietli. Neodmietajú sa návštevy - kontoly strategických obranných zariadení, jadrových zariadení,... To znamená, že ide o niečo veľmi utajované.

- HAARP je údajne v prevádzke od roku 1992. Práve v deväťdesiatych rokoch začalo počasie prechádzať z extrému do extrému. Náhoda alebo dôsledok experimentov?

- voľakedy v časoch mojej služby vlasti nám jeden vysoký dôstojník hovoril, že je lepšie zariadeniami ovládať myseľ človeka a počasie ako mať obrovské vojská. Totiž aj v mieri je možné ovplyvniť zrážky, vytvoriť záplavy alebo neúrodu suchom a prinútiť "nepriateľa" aby skákal ako potrebujeme. Napríklad stačí na sústredené vojská zoslať niekoľkodňový výdatný dážď, spôsobiť lokálne záplavy a pozemné vojská aj letectvo sa nepohne. Zariadeniami pôsobiť na myseľ človeka, priviesť ho do úzkosti, strachu, privodiť mu bez zabitia bolesť,... a človek je krotký, urobí, čo bedeme chcieť. A USA (podľa dokumentárnych filmov) už s takýmito nezabíjajúcimi zbraňami už experimentujú. Vlastne aj o tomto hovorí dokument.
S pozdravom LuP