Články

Videa

Člověk a zvířata - (komentáře)

Houba
.
4. 03. 2011 16:16

Já nejsem vegetarián. Moc se v tom sice nevyznám, ale myslím si, že to není moc zdravé (resp. není to bez rizika) hlavně pro děti, těhotné ženy apod. I když je fakt, že v mase z těchto velkochovů je zase spousta růstových hormonů a jiných sraček. Takže kdo ví, jestli jíst maso není ještě horší.
Kruté zacházení se zvířaty mi vadí. Nemyslím si že se to ale jednou vyřeší tím, že všichni lidi na téhle planetě přestanou jíst maso. To je asi dost naivní. Myslím, že řešením je spíš zpřísnit zákony ohledně zacházení se zvířaty a kontrolovat jestli se dodržují. K tomu je ale potřeba, aby o tom problému lidi věděli a aby vzniknul tlak společnosti na řešení toho problému. Takže je dobře, že se takové videa šíří internetem.
Jinak o tom střílení zvěře souhlasím s Andy1. Kdyby člověk nevybil všechny šelmy a nechal v lese růst to co tam rostlo, tak by nebylo potřeba střílet zvěř ve velkém. Takže omlouvat zabíjení zvěře tím, že vlastně zachraňujem les je blbost. Zvěř se zabíjí převážně pro zábavu a pro maso. A stromky se zachraňujou proto, aby se mohly jednou skácet a prodat.
Andy1
Pagan
3. 03. 2011 12:32

Ano, člověk lovil zvířata, stejně jako šelmy loví svou potravu. Ale nechoval je ve velkochovech, kde se zvířata berou jako věci, a stejně tak se s nimi zachází.Pokud tady vytahujete to, že vysoká zvěř škodí lesu, tak se můžeme začít bavit o tom, jak přírodě a celé naší planetě škodí člověk...jenom ničí a ničí, dokud to jde, hlavně aby si sám nahrabal co nejvíc. A mimochodem - kdyby v přírodě bez zásahů člověka fungovala ekologická rovnováha, k žádnému přemnožení zvěře by nedocházelo. Jako vegetarián můžu stejně tak říct, že požírání masa je hnus!!! Já ho nejím od mala a jsem úplně v pořádku. Očividně jste o tom nikdy neslyšel, ale bílkoviny, které jsou v mase, se dají bez problémů nahradit jinou stravou a daleko zdravější...Takže vy se klidně zakusujte do čeho chcete a já to udělám stejně tak.
Pagan
Maso
2. 03. 2011 17:18

Člověk už od začátků věků lovil zvířata aby se dokázal uživit,kožešinu používal jako oblečení a vše se bezvadně využilo,dnes je hodně důležité jíst maso,Vegetarianství je částečně nezdraví protože do sebe nedáváte potřebné živiny které najdete hlavně v masu,,,,,Samozřejmě že nesouhlasím s mučením zvířat a týráním, ale Maso bylo vždy a bude na našem jídelníčku...to co tady píšete je částečně přenaná věc..a dále když se tu bavíte o lovu vysoké zvěře,,,kdyby se nelovila byla by přemnožená a vysoká zvěř kolikrát škodí lesu ,, zvířata okusují mladé stromky a taky není dobrý když jich jsou přemnožené davy těch zvířat....tak si tu nenechte vymývat mozky a s chutí se zakousněte do libovýho masíčka...Vegetariánství je hnus !!!ze zkušeností s okolí vím své,,,
Andy1
.
26. 02. 2011 10:41

Přesně tak, jsme horší než zvířata. Všichni odsoudili koncentrační tábory, ale jateční zvířata v nich žijí každý den a po celém světě. Vždycky mi vadily výrazy jako: "to je zvěrstvo", "hyenismus", "chová se jako zvíře". Spíš bysme si z nich my měli vzít příklad. Jsem šťastná aspoň za to, že jsem vegetarián.
garias
...
25. 02. 2011 9:27

Človek je niekedy naozaj ako mutant. Krutý, hnusný, odporný do špiku kostí. Sme horší ako zvieratá. Ktoré zviera zabíja pre radosť (rybolov, lov vysokej zvery), pre biznis?