Vaše příběhy

Sny a realita

Sen - zuby - (komentáře)

learned
SMRT
3. 05. 2012 11:45

ve staročeském snáří je napsané že ti někdo blízký nebo koho znáš brzy zemře.mě se to zdálo v tu noc co mi umřela babička a moj? mamce se to zdálo taky a tu noc jsem skoro celou neusnul.
Dada1610
podobné sny
11. 08. 2011 13:52

mne sa to tiež stáva podobne..posledných pár rokov sa mi velmi často sníva, že sa mi kývu zuby..schytí ma panika, začnem plakať ale zuby sa stále viac a viac hýbu až začnú vypadávať. Občas sú okolo mňa ľudia, inokdy nie. Vždy cítim zúfalstvo. Zo začiatku som sa budila vystrašená so slzami v očiach, ale už som si na to zvykla a vždy keď sa zobudím si poviem: ach zas ten blbý sen, a spím ďalej. Za posledné dva roky zomrelo veľa ľudí z môjho okolia, no nikdy nie po takomto sne..jedine tuším keď zomrel dedko, pár dní na to sa mi snívalo, že mi vypadali zuby..
tak či tak by som chcela vedieť čo to naozaj znamená lebo po takýchto snoch sa nikdy necítim odpočinutá
Maria Belaniova
Pre Andre
7. 06. 2011 18:25

Mozno som len viac poverciva ako je potrebne ale nepomozem si ;o))
Andre
Snář
5. 06. 2011 18:25

pro Maria Belaniova

Když je to ve snáři po prababičce, tak to ano, to musí být pravda. Přeji vám, aby se vám o zubech zdálo co nejméně.
Martina77
roman
3. 06. 2011 16:20

Také jsem měla podobný sen, asi tak dvakrát. Podle snáře znamená ukončení nějaké etapy života nebo starostí.
Maria Belaniova
Andre
1. 06. 2011 14:25

Nahoda to byt mohla samozrejme ;o) ale ja osobne tomu verim. Mame doma asi 100 rocny snar po prababke a tam je to tak vysvetlene a mne sa to aj splnilo
Pagi
všem
1. 06. 2011 7:28

Už se mi to zdá 4roky možná déle, NIKDO NEUMŘEL - kdybych to napsal před lety, tak bud umožná vystrašenější. Ale teď vidím, že to byl jen sen. A to, že někdo odejde, tak to prostě má být. To je život a tak to je. Takže to nebyla žádná předzvěst :) díky a už toto téma můžem uzamknout. Hezký den Roman
Simi
Ahoj
31. 05. 2011 23:44

Vse muze klapat dal jako ted, zuby sou varovani uz predem ve snu ze nekdo blizky umre... mam s tim zkusenosti a ne jen ja....
preji hodne stesti....
Andre
.....
30. 05. 2011 16:59

pro Maria Belaniova

Otázkou zůstává, jestli ten sen s těmi úmrtími souvisí. Mohla to být náhoda.
Maruskamahony
sen
30. 05. 2011 1:42

tak já myslím že je to jen sen,který nic zlého neznamená. važte si že se vám to jen zdá a není to skutečnost. já mám zuby špatné a někdy mi přijde že mi opravdu nějaký vypadne,ale bohužel se mi to nezdá.je to skutečnost. zuby jsou zlé,samy o sobě.
Maria Belaniova
Zuby v sne
29. 05. 2011 21:34

Ked sa sniva o zuboch malo by to znamenat smrt.
Mne sa 2 krat snivatlo,ze sa mi pokazili vsetky zuby,kyvali sa mi,boli na dotyk makke a vypluvala som ich ako kukuricu a naozaj pri oboch situaciach niekto v mojom okoli umrel.
Andre
Prostě sen
27. 05. 2011 16:00

Já v tom také žádné tajemství ani nadpřirozeno nevidím. Mě se již také mnohokrát zdálo o tom, že mi vypadl zuby či zuby, nebo že se mi zuby změnily v sypkou hmotu, kterou jsem pak vyplivával. Nejsou to sny, na které člověk "rád vzpomíná" ale jsou to prostě sny.
Pagi
odpoved
27. 05. 2011 14:59

Zdá se mi to už 4roky nahodile 5x6 do roka.
Mezitim jsem postoupil v práci na pracoviště TECHNOLOGIE a nestěžuji si. Jen je moc práce :)
Plat dobrý, zubař mi nevadí, mám zdravé zuby. Sportuji. Kolo a Fotbal, 180cm 80kg, 26let, žiju zdravě (zdrává výživa - minimum tuků), našel jsem si přitelkyni a předevčírem jsem jí požádal o ruku. Chceme mít rodinu. Koupil barák. Vše během 5let Proto mi ten sen prostě nesedí :) Ale děkuji za různé návrhy a odpovědi. Děkuji moc Roman
Andy1
.
27. 05. 2011 13:49

Ahoj, já jsem už vícekrát slyšela, že sen o zubech (nemocných, o vypadávání zubů) prý znamená nějakou nemoc.. Ale samozřejmě to tak být nemusí.
Jelitko
zuby
27. 05. 2011 13:20

jestli dovolite,taky bych rada rekla muj nazor a sve zazitky,kdyz se me zdalo o vypadenych zubech.
Myslim,ze to jsou vzdycky ztraty a dost velke,protoze jak i rika pan Zbynek je to dulezita cast tela o kterou nejvice pecujeme a proste nam neni lhostejna.Myslim,pane,ze budete mit problem bud v rodine nebo v praci(to nedovedu upresnit).Protoze to muzou byt ztraty lidske i vecne.Takze to poznate sam jak to dopadlo.Vetsinou se tohle projevi za par dni po tomto snu,tak asi kolem 3dnu.
Preji Vam aby se nestalo nic vazneho.
Máša
Taky mi padaj
27. 05. 2011 11:58

Dobrý den, já tento sen mívám také, akorát nevím mechanismus , jak mi vypadají . Většinou si na ten zub chytnu a on vypadne a další , další. Většinou jsou to přední , já je tam nacpu zpět a akutně hledám zubaře. U mě je to asi také spojeno s tím že , sice se snažím o zuby pečovat , ale fakt je , že návštěvu zubaře odkládám jak to jen jde. Mám vypěstovaný strach ze zubaře. ANi mě to v tom snu nikdy nebolí, prostě jsou venku a řeším jak takhle budu chodit. NO hrůza- Ale o to je to lepší když se probudím a mám je všechny tam,kde mají být. Zdává se mi to dost často a ve všem souhlasím s výkladem od pana ZbyňkaP., přeberu- li si to všechno na sebe , dokonale to sedí.
Zbyněk P.
Pro Pagi-ho
27. 05. 2011 11:07

Vážený kolego, dovolte mi prosím pár věcí:
a) nejsem žádný odborník, natož kapacita; a ani nemám na to glejt - jak to někdo dříve zde v nějakém vstupu zdůrazňoval. Jsem jako každý z Vás. Tedy, jsem jen obyčejný člověk.
b) snáře jsou velmi zavádějící a matoucí. Ba dokonce některé jsou i nesmyslné. Je třeba se na vše dívat z pohledu selského rozumu, vnitřní intuice a logiky - případně ze skušeností. Přeji hezký den. Zbyněk P.
Pagi
pro Houba
27. 05. 2011 10:34

Nezlobím se :)

Ale už jsem něco přečetl a přišlo mi to hodně tvrdé. Nepsal bych sem kdybych si s tím nevěděl rady :)
Ty dnešní snnáře, tam člověk nic nenajde a odborník je odborník :)
Hezký den Roman
Pagi
odpoved
27. 05. 2011 10:31

Já Vám děkuji. Možná jsem si nepřipustil tlak z práce. Zákazky se nám jen hrnou. Jsme malá firma o 250 zaměstnancích. Jsem na postu technologie. Ale jak t ov každé firmě chodí. "každý já nic to on" Možná to bude důsledek. Přesto děkuji za výborný výklad.
Hezký den Roman
Houba
omluva
27. 05. 2011 9:39

Jestli jsem se Tě dotknul, tak se omlouvám. Byl to jen dotaz. Ber to prosím s humorem ;-) A myslím, že je lepší nejdřív hledat jednoduchá řešení - proto jsem se pro jistotu zeptal jak to máš s těmi zuby :-)
Zbyňkův výklad mi osobně totiž připadá hrozně vykonstruovaný. Myslím, že by se k tomu snu dal vymyslet výklad s téměř jakýmkoliv závěrem.
Zbyněk P.
Pro Pagi-ho
27. 05. 2011 8:59

Vážený kolego, než-li se začnu vyjadřovat k tomu Vašemu snu, tak je zapotřebí si něco málo vysvětlit a uvědomit. Zuby v našem světě, i v našem těle, jsou velice důležitou částí, na které je kladeno mnoho velice důležitých (a až existenčních) nároků a činností. Jsou součástí obrany, k porcování a rozmělňování potravy, ale také nám pomáhají při naší každodenní činnosti (např. při rozzuzlování uzlů, aj.), ale rovněž i jako dekorace. Z tohoto tudíž přímo vyplývá, že máme-li špatné zuby, či je vůbec nemáme, tak jsme velmi „zranitelní“, a nepřímo nás to vede do ústranní, protože se za ten stav stydíme.
Když toto všechno přeneseme do snového světa, tak zjistíme, že význam obrazů zubů je velice široký. Ale nyní pojďme na ten Váš sen. Ve Vašem případě zuby znázorňují následující (aspoň dle mne):
a) jak jsem uváděl výše, tak nám zuby pomáhají při obraně. A podle toho, jak zdatným jste při takové obraně (vždy vítěz), tak tím více máte majetku a žen ? prosím berte to jen jako myšlenkový obraz. Z toho lze tudíž vydedukovat to, že jste silně materialisticky založen, a lpějící na určitém stupni jak Vaší dokonalosti, tak i na určitý stupeň životní úrovně bytí.
b) souvisí s bodem ad a.) , neboť jste si z obav, aby jste zachoval a udržel získanou vyšší laťku (a to jak v sobě-samém, tak i u majetku), tak jste si vsugeroval (a osobně jste to podvědomě přijal) strach z toho, že o to vše přijdete. Ještě lépe řečeno, máte strach z toho, že by jste nemusel již býti takovým výborným ve své práci, nebo-li, že zklamete sebe-sama, a potažmo své blízké a okolí.
Trošičku té snové analýzy:
Tlak na zuby = tj. psychická zátěž na Vás
Praskání zubů a vypadávání = tj. právě onen Váš vnitřní strach z neúspěchu, a obavy, že o vše přijdete, a že budete „k ničemu“. Toto vše plyne i z toho, že v současné době si nedovedete vůbec představit, co by jste vůbec jiného dělal, kdyby k tomu došlo.
Drobečky ze zubů v puse = to je právě onen stav, kdy se Vám jakoby drolila půda pod nohama, nebo-li proklouzávání a unikání Vaší kvality mezi prsty
Akt bez přítomnosti lidí = jedná se ryze jen a jen o Vás samotného. Zmíněný stav jakoby probíhá bez lidí, nebo-li tento stav je ve Vaší režii.
Takže když to vše shrneme, tak dostaneme následující závěr: Vyskytují se určité situace, kdy máte něco s někým řešit, a Vy si zrovna nejste jist sám sebou, tak se dostáváte do stavu (aniž by jste si to přímo uvědomoval), kdy se bojíte (resp. máte obavy) z případného neúspěchu. A bohužel, vůbec nejste moc ochotný k tomu, sdělit si, či uvědomit si, že ten případný neúspěch nemusí býti zapříčiněn Vámi samotným, ale třeba někým jiným, či shodou ne-dobrých okolností.
A má rada na závěr ?
a.) Přestat sám sebe strašit případným neúspěchem, či jeho důsledky
b) Přestat se bát případného neúspěchu, však ono to vždy nějak dopadne.
c) Věřit si ve svou dovednost a um, protože má-li to dopadnout dobře, tak i kdyby čert na koze rajcoval, tak to dopadne dobře. Nemá-li to dopadnout dobře, tak i kdyby jste se rozkrájel a „rozdal“, tak tomu nepomůžete. Tím, prosím, nechci ve Vás vyvolat dojem, aby jste na vše kašlal. To ani omylem. Tím chci jen sdělit a naznačit to, že při zachování Vašeho vysokého umu a dovednosti, tak býti trochu nad věcí, a nestrašit se, nevydírat sebe sama něčím, co nemá opodstatnění.
Vážený kolegáčku, není to špatný sen, pouze upozorňuje na určité „závady“, kterých by jste se měl zbavit. Nebojte se, i bez strašení a vydírání sebe sama to půjde velice dobře. Přeji hezký den. Zbyněk P.
Pagi
pro houba
27. 05. 2011 7:24

K zubaři chodím pravidelně 2x do roka na kontrolu a už jsem cca 10 let bez kazu. Zuby mám v pořádku. K zubaři se vždy těším, jelikož moje zubařka je moje dobrá známá, takže vždy pokecáme :)

ale cítí drobek ironie - ale každý jsme nějaký a kdybych si nečistil zuby tak nebudu prosit kapacitu P. Zbyňka za odpověď. Díky

Hezký den Roman
Pagi
odpoved
27. 05. 2011 6:41

Zdravím,

Vaše články nejsou vystřelky do tmy. Vždy jste v obraze a to mě těší. Jdeme tedy k podstatě mého příspěvku.

1, pokuď vím nikdo tam není, nebolestivý tlak a pak náhle prasknou. Cítím pouze plno drobečků v puse ze zubů, nebolí to, ale je to nechtěný a radost mi to nedělá. "pocit bezmoci" by tomu seděl

2, když se probudím, tak vše dobré, žádné pocity, prostě sen.

Já Vám děkuji, hezký den Roman
Zbyněk P.
Pro Pagi-ho
26. 05. 2011 17:52

Zdravím Vás kolegáčku. Nevím, čím jsem si zasloužil takovou "poklonu" či "poctu"? Nyní ale k Vašemu snu. To vše, co jste uvedl, jest použitelné pro analýzu. Pouze mi chybí pár věcí. 1.) Když započne onen děj rozpadávání, tak jaké máte u toho pocity? Jste u toho nemile překvapený, nebo to berete jako nějakou samozřejmost, či je Vám to příjemné? Jste u toho sám, nebo jsou kolem Vás lidi? 2.) Když onen akt skončí, tak opět: Jaké z toho máte pocity? Něco jako ponížený, pocit bezmoci, pocit rozhněvannosti, nebo nějaký jiný? Přeji hezký den. Zbyněk P.
Houba
zuby
26. 05. 2011 16:53

Spíš jsi měl ještě napsat jak často si myješ zuby a kdy jsi byl naposled u zubaře :-D Jestli to třeba není svědomí :-)