Dnes má svátek: Magdaléna
Dnes je: Pondělí 22. července 2019

Diskusní fórum

- Magie, Hermetismus -

Odpoutání se od minulosti
Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Já i moje matka zvažujeme změnu příjmení na to, které měla za svobodna. Jde o to, že můj otec byl despotický tyran a zajistil peklo na zemi nejen mojí mámě, ale i mně. Od dětství trpím nespavostí, depresí a úzkostí, sebevědomí nula, totéž si z manželství s mým otcem odnesla máma. Otec před 16 lety zemřel, od té doby o změně uvažujeme, jen teď jsme se konečně odhodlaly. Máte nějakou zkušenost s tím, že by změna jména pomohla se zpřetrháním vazeb z minulosti? Otec nás i po těch letech straší ve snech, stále je nad námi jeho stín. Naopak příjmení, které bychom nosily po změně, tedy příjmení mých prarodičů z matčiny strany, ve mně vyvolává jen příjemné vzpomínky, prarodiče jsem milovala, byli to báječní lidé. Pořád ale váhám, jestli to stojí za všechno to běhání po úřadech a odpovídání na zvědavé otázky okolí. Jestli máte někdo zkušenost, zda změna jména může pomoci s odstřižením se od minulosti, byla bych vám velmi vděčná za radu či vhled. Děkuji.

Vydáno:   29. 08. 2018 [19:57]

Přečetlo:  176 čtenářů
Autor (vložil): EskDana P.
pro: Esk
30. 08. 2018 [19:20]

vlastně vidím, že jsem nedokončila tu první větu, mělo být ...příjemné vzpomínky na milé lidi, tak jděte do toho bez dalšího váhání. Nikomu se nemusíte zpovídat.
Dana P.
pro: Esk
30. 08. 2018 [19:17]

někdy je přílišná váhavost na škodu, ale jestli jste s maminkou pěkně naladěné na příjmení, které vám nese příjemné vzpomínky na milé lidi.
Jenomže to, co jste prožily, máte uložené v podvědomí a nevím, co by mohlo pomoct...snad dobrý psychoanalytik?
A možná zvažte možnost odstěhovat se z místa, kde jste prožily tolik negativního...