Články

Zaniklé civilizace

Nové dějiny pyramid - (komentáře)

Anup
iv
22. 02. 2008 10:13

Tak to se omlouvam. Asi tě zklamu. Je pravděpodobné, že výše zmíněnou poezii, by si mohla sehnat v Archívech, ale nevím jestli by to bylo dostupné. Můžeš se pokusit podívat po knihách z dílny Jaromíra Kozáka. Docela slušně přeložil a skompletoval egyptské Kapitoly o vycházení z hmotného světa do bezbřehé záře. Ale opravdu nevím jestli se ti něco podobného podaří sehnat. Asi to bude dost komplikované, ale snad se ti tak podaří. Nevím jestli jsem ti pomohl. Omlouvám se, za moje občasné rýpání, nechci tě nějak schazovat nebo tak. Nemám nepřátelské úmysli. Občas jsem dost nepříjemnej, asi jako Dr. House :-) (s tím rozdílem, že on je vtipný). Článkem sem nepřispěji, jelikož mé vědomosti nejsou tak obsáhlé, abych je mohl publikovat. Opisovat článek se mi nechce. Zajímám se o Starověký Egypt a to co o něm vým nepatří na tento web. Jelikož mi duchovní stránka příjde normální, ne zvláštní, nadpřirozená nebo něco podobného. A nebo jsou to normální znalosti z jejich všedního života a to sem už vůbec nepatří. Ještě jednou se omlouvám, jestli jsem se tě nějak dotkl.
iv
re.Anup
22. 02. 2008 3:25

1)clanek sem puvodne psala jako prezentaci na knihu Nove dejiny pyramid a odtud jsem take vse cerpala 2)Vsimla jsem si,ze na vse mas odpoved a vzdy rad prispejes kritikou.Co takhle clanek? Abys i ty prispel necim novym,kdyz vse znas. 3)Mam dotaz a jsem si jista,ze ty to urcite budes vedet.Hledam antickou,egyptskou poezii v hieroglyfech i s prekladem,nevis o necem?Za odpoved ti predem dekuji.
Anup
...
21. 02. 2008 15:07

To je už desně dlouho známo. Divim se, že se to tu objevilo tak pozdě. Dobře napsaný, téměř ve stejném podání jsem to kdysi četl na nějakém serveru zaměřeném na Egyptologii (nebo na Seznamu:-D